Feb/2014 admin

Gökhan Türkmen En Baştan

admin

Okunma Sayısı : 2060

2010 yılından bu yana tekli formunda yayımladığı şarkılarla dinleyicilerle buluşan Gökhan Türkmen, 4 yıllık bir aranın ardından yeni fiziksel albümü ''En Baştan''la müzik severlerle buluşuyor.

Türkmen, 13 şarkının yer aldığı albümde söz ve bestelerde kendi şarkılarının yanı sıra , Gökhan Şahin, Serhat Tekin, Ahmet Faik Dökmeci, Murat Güneş, Serdar Aslan, Serkan Söylemez, Caner Anar, Aytaç Özgümüş gibi isimlerden oluşan geniş bir kadro ile çalıştı. Albümün sürpriz cover şarkısı ise Sezen Aksu-Onno Tunç imzalı “Kurşuni Renkler” oldu.

Gökhan Türkmen albüme neden “En Baştan” ismini verdiğini ve hazırlık sürecini; “2008 yılında ilk albümümü çıkarttım ve 2014 yılına kadar ara albümler ve single projelerim ile müzik piyasasına dair ve müzikal kariyerimle ilgili çok şey öğrendim. Yıl 2014 ve üçüncü albümümü çıkartıyorum. Altı sene boyunca okudum ve şimdi kendi adıma tezimi verip mezun oluyorum. Bu yüzden şimdi “En Baştan’” ile müzikal kariyerime tecrübelerimle birlikte yeniden başlıyorum. Müzik sektöründe yer aldığım her proje ve şarkı benim için çok kıymetli ama bu albüm ile kendimi ve müziğimi en iyi şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum’” diyerek anlatıyor.’

 

Yorumlar