10/Jan/2014 admin

Hakkımızda

Biz Kimiz? İzmir Fm 1 Şubat 2006′de kurulmuş olan Hayata Dair Ne Varsa sloganıyla yayın yapan bir internet radyosudur. Maddi çıkar gözetmez, karasal frekansı yoktur, programcılar hobi amaçlı yayınlar yapmaktadır. Sadece internet üzerinden yayın yaparız ve dinleyicilerimiz sadece internet üzerinden bizi dinleyebilirler.

Radyomuzda yayın yapan birbirinden değerli programcılarımız basit bir bilgisayar programı vasıtasıyla kendi evlerinden, kendi bilgisayarlarından yayın yaparlar. Bir ildeki arkadaşımız yayını bitirdiğinde başka ildeki arkadaşımız kendi bilgisayarından yayını devralır.

Frekanslı ulusal radyolarda yapabileceğiniz her şeyi (fon ile beraber anons, şarkı üstü efekt, canlı telefon bağlantısı, dinleyici mesajları gibi…) yapmak radyomuzda mümkündür. Radyo yayını için hevesli olan ve bizde yayın yapmak için başvuran kişileri bünyemize katarak deneyimli kadromuzla onları radyoculuk konusunda eğitir, eğer frekanslı radyolara geçme düşünceleri varsa bu konuda destek sağlarız.

Neden İzmir Fm? Radyomuzun kuruluşu esnasında birçok isim düşündük. Radyomuzun felsefesine uygun, daha önce kullanılmamış, bize özgü, ilgi çekici ve Türkçe bir isim olsun istedik.

Birçok fikir ortaya atıldı ve en sonunda İzmir isminde mutabık kaldık. Kaliteli yayınlarımızla, yayınladığımız şarkılarla, içtenliğimizle ve dinleyiciyle olan bağımızla adeta kulaklığa / hoparlöre yapışıp kalacağınız kopamayacağız bir radyo olma vizyonuyla bu yola çıktık.

İzmir ismi ilgi çekici farklı bir isim olmasından ve felsefemize en uygun isim olmasından dolayı bu ismi seçtik. İzmirfm ismiyle Hayata Dair Ne Varsa Sloganıyla yayın hayatımıza devam etmekteyiz.

Yayın İlkelerimiz:

* Radyomuzda sadece Türkçe şarkılar yayınlarız. Yabancı şarkılara fon müzikleri veya çok istisna durumlar haricinde yer vermeyiz.

* Türkçe pop müzik ağırlıklı şarkılara yer veririz ancak yayın yapan programcımız kendi tarzını oluşturup istediği tarzda program yapabilir, istediği tarzda şarkılar yayınlayabilir (Türçe olması, müstehcen olmaması ve kaliteyi düşürecek tarzda şarkılar olmaması şartlarıyla).

* Yayınlarımızda maddi çıkar yoktur, tamamen keyif almak ve bu keyfi dinleyiciyle paylaşabilmek adınadır. Hobi olarak gönüllülük esasına göre yayınlar yaparız. Ancak bir o kadar bu işi önemser ve ciddiye alırız.

* Taklitten uzak, kendimize özgü olmak esastır. Başka hiçbir radyonun hiçbir materyaline yayınlarımızda yer vermeyiz.

* Dinleyici sayısı artsın diye bir kaygı içerisinde olmayıp doğru bildiğimiz yolda kaliteden ödün vermeden yayınlar yaparız.

* Sosyal paylaşım platformlarından, web sitemizden veya farklı yollarla gelen dinleyici görüşlerini her zaman önemser ve değer veririz.

* Yeniliklere açık olmayı benimser, her zaman daha iyisini yapabilmek için uğraş veririz.